DUMAN - legenda s krví prastarých kangalů neboli otec našich štěnat

11. listopadu 2009 v 1:44 | Václavíkovi |  Štěňata VRH C
Duman je synem psa Ejdera II. a feny Ceylan.

Ejder II. byl vítězným mladým psem na Kangal festivalu v Kangalu v roce 2001, Ejderovou matkou je Cicek´s Duman, která v roce 2002 získala titul Best of breed (nejlepší jedinec plemene) a to taktéž na největším setkání těch nejlepších kangalů - na festivalu Kangal v tureckém městě Kangal. Ejderův otec je famózní pes pocházející z chovu Cicek. Ejderovou matkou je Kalice Duman, která byla před 5 lety importována z turecké provincie Sivas. Chovatelé ze zmiňované rodiny Cicek patří mezi nejlepší a nejuznávanější chovatele kangalů vůbec.

Dumanovou matkou je Ceylan, tato fena se narodila již v Německu, avšak její rodiče Filiz (chovatel Turhan Kangal, majitel Ahmet Gokay z Kangalu) a Dede Duman (taktéž nazýván Sisman´s Duman - chovatel Abhurrahmann Sisman - Kangal) byli odchováni ve známých tureckých rodinách v Kangalu, tito psi byli posléze taktéž importování do Německa.

S odkazem na předešlé lze nepochybně říci, že Dumanovi v žilách kolují nejlepší krevní linie krve praých, starých Kangalů, jeho potomci jsou úspěšnými pracovními psy odváděcí práci po celém světě.

Duman, ikdyž to pro jeho tureckého chovatele je absolutně nepodstatné, byl taktéž úspešný na kynologických výstavách, kde získal tituly Německý šampion, Evropský šampion roku 2007 a titul Vítěz století z výstavy pořádané německou VDH. Duman vždy získal tituly CACIB a CAC.

Jak mi při osobním setkání chovatel Odaci řekl: "Mý psi nepotřebují výstavní tituly, nepotřebuji se s nimi ukazovat na výstavách. Mou nejlepší reklamou je chovatelská čest, která je pod mým jménem známá po celém světě. Kangaly chovám, neboť je mám v srdci, své psy miluji."
Dumanův rodokmen - získán ústním podáním chovatele Odaciho a emailovou korespondencí s paní Elisabeth von Buchwaldt.


- - -- - -- - -??? pouze známo, že se jedná o psa z chovu Cicek
- - -- - -
  Ejder  
Kalice Duman
- - -Ejder II.Seytan (Cicek´s Duman)- - -
Duman
  Ceylan  
  Sisman´s Duman I (Dede Duman)  
- - -
- - -- - -
  Filiz  
Ballak
- - -- - -- - -Cali Filiz

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 SHARON21Cooley | E-mail | Web | 22. října 2011 v 5:08 | Reagovat

Some time ago, I needed to buy a good house for my business but I didn't have enough money and could not purchase something. Thank God my comrade adviced to take the <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/business-loans">business loans</a> at reliable bank. Thus, I acted so and used to be satisfied with my sba loan.

2 cheap informal wedding dresses | E-mail | Web | 17. ledna 2013 v 16:11 | Reagovat

I wanted to say that it is nice to know that someone else also mentioned this as I had trouble finding the same data elsewhere. This was the very first place that told me the answer. Big many thanks with the practical info i found on Primer submit.
http://www.movedress.com/cocktail-dress-function-occasion.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama