Štěňata VRH C

Štěňata už nám odcházejí do nových domovů...

3. ledna 2010 v 21:32 | Václavíkovi
Na Nový rok jsme všechny psí tlamičky, jak malé i ty velké chtěli potěšit, dali jsem ji proto kosti s masem, maso zblajzli malí psíci a kosti zbyly pro ty velké... podívejte
přikládám také pár fotografií 8. týden

7. týden - představujeme se v plné kráse

28. prosince 2009 v 23:33 | Václavíkovi
Štěňata mají za sebou průlomový týden, počátkem 7. týdne byla očkována a čipována, poté se tuto neděli 27-12-2009 k nám dostavila kontrola vrhu, kdy jsme dostali pochvalu za péči a podmínky ve kterých štěňata odchováváme, štěňata jsme i vážili "nejlehčí" byla fenka, která vážila 9,5 kg a nejtěžší pes vážil 12 kg.

Z vrhu je volný poslední pejsek, který to je, však ukáže až výběr nových majitelů.

Odběr štěňat bude možný od víkendu 2-3. ledna 2010. Psí batolata mají už mají svá jména podívejte se:


CARI STEFFANICLEMENT
CRISTIAN
CLAUDIAN
CONSTANTIN
CARLOS


Máme za sebou 6 týdnů ...

20. prosince 2009 v 18:57 | Václavíkovi
Venku nám sněží, fouká a jsou mrazy kolem - 15 °C, to ale štěňatům vůbec nevadí a vesele dovádějí venku... jen se podívejte

Tento týden štěňata čeká už 3 odčervení a také první odblešení, psí mackové už jsou víceméně samostatní a jejich máma Cari na něj pouze z dálky dohlíží, avšak sestry Areta a zejména Bernadette jim pravidelně dělají společnost a dovádějí s nimi, snaží se je i vychovávat.

Pro zájemce jsou ještě stále volní kluci ...

odkaz na fotogalerie z této neděle 20-12-2009


Ohlédnutí za čtvrtým týdnem psích prcků ...

7. prosince 2009 v 19:12 | Václavíkovi
Včera, tj. 06-12-2009 naše mimina dovršila svůj první měsíc a mají se čile k světu, bezproblémově přijímají pevnou, vlhčenou stravu, psí máma Cari je už moc nekrmí ... Štěňata "zápasí" u misky s krmivem a předhánějí se ve své hmotnosti ... Dnes jsme štěňata již podruhé odčervili ... Psíci už objevili svět, který doposud představovala porodní bedna, obsadili celou místnost, čekáme kdy se proběhnou první výpady na volné prostranství ...

Další fotografie opět můžete vidět ve fotogalerii klikni - Vrh C, 4. týden - klikni

Jsme na světě již 3 týdny ...

30. listopadu 2009 v 13:49 | VáclavíkoviNaši psí mrňousové už používají všechny svoje smysly a vylézají z porodní bendy. Jsou neskutečně živí, už od počátku 3 týdne ti nejvyspělejší začali přijímat kašovitou stravu...

Opět jsme pořídili pár fotografii z neděle 29-11-2009 zhlédnout je můžete zde: Foto vrh C - 3 týdny


Jsou nám dva týdny ...

23. listopadu 2009 v 17:53 | Václavíkovi
Naše psí mimina udělala ve svém vývoji veliký skok, průměrná váha se pohybuje okol 2,5 kg, všechna mimina otevřela oči a začínají vnímat svět okolo sebe, pokouší se o první krůčky a občas stojí na všech čtyřech tlapkách...


Fotografie štěňátek z této neděli můžete také shlédnout v jejich fotogalerii - Vrh CJe nám týden ...

15. listopadu 2009 v 13:14 | Václavíkovi

DUMAN - legenda s krví prastarých kangalů neboli otec našich štěnat

11. listopadu 2009 v 1:44 | Václavíkovi
Duman je synem psa Ejdera II. a feny Ceylan.

Ejder II. byl vítězným mladým psem na Kangal festivalu v Kangalu v roce 2001, Ejderovou matkou je Cicek´s Duman, která v roce 2002 získala titul Best of breed (nejlepší jedinec plemene) a to taktéž na největším setkání těch nejlepších kangalů - na festivalu Kangal v tureckém městě Kangal. Ejderův otec je famózní pes pocházející z chovu Cicek. Ejderovou matkou je Kalice Duman, která byla před 5 lety importována z turecké provincie Sivas. Chovatelé ze zmiňované rodiny Cicek patří mezi nejlepší a nejuznávanější chovatele kangalů vůbec.

Dumanovou matkou je Ceylan, tato fena se narodila již v Německu, avšak její rodiče Filiz (chovatel Turhan Kangal, majitel Ahmet Gokay z Kangalu) a Dede Duman (taktéž nazýván Sisman´s Duman - chovatel Abhurrahmann Sisman - Kangal) byli odchováni ve známých tureckých rodinách v Kangalu, tito psi byli posléze taktéž importování do Německa.

S odkazem na předešlé lze nepochybně říci, že Dumanovi v žilách kolují nejlepší krevní linie krve praých, starých Kangalů, jeho potomci jsou úspěšnými pracovními psy odváděcí práci po celém světě.

Duman, ikdyž to pro jeho tureckého chovatele je absolutně nepodstatné, byl taktéž úspešný na kynologických výstavách, kde získal tituly Německý šampion, Evropský šampion roku 2007 a titul Vítěz století z výstavy pořádané německou VDH. Duman vždy získal tituly CACIB a CAC.

Jak mi při osobním setkání chovatel Odaci řekl: "Mý psi nepotřebují výstavní tituly, nepotřebuji se s nimi ukazovat na výstavách. Mou nejlepší reklamou je chovatelská čest, která je pod mým jménem známá po celém světě. Kangaly chovám, neboť je mám v srdci, své psy miluji."
Dumanův rodokmen - získán ústním podáním chovatele Odaciho a emailovou korespondencí s paní Elisabeth von Buchwaldt.


- - -- - -- - -??? pouze známo, že se jedná o psa z chovu Cicek
- - -- - -
  Ejder  
Kalice Duman
- - -Ejder II.Seytan (Cicek´s Duman)- - -
Duman
  Ceylan  
  Sisman´s Duman I (Dede Duman)  
- - -
- - -- - -
  Filiz  
Ballak
- - -- - -- - -Cali Filiz

A jsme na světě ...

10. listopadu 2009 v 9:55 | Václavíkovi
v něděli 08-11-2009, kolem 08:00 hod. nám hlasitým zavytím naše fena Cari oznámila zrození jedné psí holčičky a pětí psích kluků, všechna štěňata jsou zdravá a přišla na svět bez pomoci lidské ruky.

Naše předešlé vrhy se rodily ve vahách:

Vrh A - 550 - 720 gramů

Vrh B - 530 - 710 gramů

a nyní se nám ve vrhu c narodila štěňátka o porodní váze 650 - 850 gramů, což je nejvíce, naše fena Cari si na svých posledních štěňatech dala opravdu záležet, psí mimina jsou neskutečně živá, již po narození lze rozpoznat krásně se rozvíjející a ušlechtilé hlavičky. 
 

Reklama